26 Mart 2009 Perşembe

İŞTE BİZİM MUTFAĞIMIZDAKİ KÜÇÜK YARDIMCILARIMIZ

Merhaba arkadaşlar. Sizlere aşağıdaki yazıda TUPPERWARE hakkında ufak bilgiler vermek istiyorum. Kullananlar çok iyi bilirler bu muhteşem ürünlerin mutfaktaki marifetlerini. Çok pratik ve kullanışlı ürünler.

Annem yaklaşık 10 sene önce satıyordu. Benim çeyizim içinde bayağ bişeyler koymuş kenara. Renkleri cıvıl cıvıl. Tamamen hastalık gibi bişey zaten. Tasarımları ve renkleri o kadar güzel ki kendimi tutamıyorum. Bundan 1 sene önce de ben ve Sibel birlikte üye olduk. Tupper hastalığını Sibel'de bulaştırmış oldum.


Görenler aaa plastik bunlar. "Bunlara bu kadar para verilir mi?" diyorlar. Benim saçlarım diken diken oluyor sinirden:) Başlıyorum "onlar plastik değil" diye anlatmaya :)


TUPPERWARE NEDEN KULLANILMALI?

Günümüzde plastiğin zararları üzerine medya vb. yerlerde kulaktan dolma bilgilerle bir sürü yazılar yazılıyor; çiziliyor. Fakat bahsi geçen plastiğin ne tür bir plastik olduğundan hiç bahsedilmiyor! Öyle ya, nasıl ki cam ve kristal arasındaki değer ve bedel farklıysa, pazarda satılan plastik kaplarla Tupperware ürünleri arasında da dağlar kadar fark vardır.

TUPPERWARE ÜRÜNLERİ HANGİ MADDEDEN YAPILIYOR?

Yumuşak kapaklar POLİETİLEN maddesinden üretilir. Bu madde yapay kalp kapakçığı üretiminde de kullanılır! Gövdeler kapaklardan biraz daha serttir: POLİPROPİLEN maddesinden yapılır. Bu madde de;*Buzdolaplarının iç gövdesinin hammaddesidir.* Ayrıca protez kol,bacak vs. yapımında kullanılır. Cam görünümlü Kristalin serisinin hammaddesi POLİKARBONAT tır. Bu madde de miyop, hipermetrop gibi göz rahatsızlığı bulunan kişilerin taktığı LENS in hammaddesidir. Silikon kalıpların hammaddesi de bildiğimiz göğse, dudağa vs. konulan SİLİKON maddesiyle aynıdır!

TÜM BU MADDELER ZARARLI OLSAYDI, VÜCUDUMUZ BU MADDELERİ KABUL EDER MİYDİ SİZCE?

AYRICAAA *Tüm ürünler direkt hammaddeden üretilir. Yani sizin kullandığınız Tupperware ürününün daha önce leğen, lazımlık vb. başka plastik bir ürün olarak kullanılmış olma ihtimali yoktur! 10 yıl garantiyle satılan bu ürünlerin herhangi bir çatlama, kırılma durumunda iade edilip yenisini bedelsiz olarak aldığımızda, verdiğimiz kırık ürünler bile dönüşüme uğrayıp başka bir ürün olarak kullanılmak üzere BAŞKA fabrikalara satılır.

* Bütün Tupperware ürünlerinin Avrupa Sağlık Örgütü tarafından kesinlikle sağlığa zararlı olmadığına dair onayı vardır ve bu onay her ürünün altında kadeh-çatal semboluyle ifade edilmiştir.

*Birçok Tupperware ürünü uluslararası alanda tasarım ödülü kazanmıştır. (Bu ürünler arasında 2 veya daha fazla maddenin bir araya getirilmesiyle oluşturulan ürünler de vardır ki; bu işlem teknolojisi çok yüksek makinelar tarafından üretilebilmektedir.) Bu ürünler Amerika’da Metropolitan müzesinde, İngiltere’de Art Museum’da sergilenmektedir.

*Tupperware ürünlerinin İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından da kalite ve sağlıklı olduğuna dair lisansı vardır.

8 yorum:

SİHİRLİ OKLAVA dedi ki...

dediğin doğru...herşeyin bir kalıitesi var..nasıl bir zamanlar nasılsa iki gün oynayıp sıklıyor diye çocuklara 1 milyona aldığımızz oyuncaklarda zararlı maddeler çıktıysa bu da öyle.ben tupperla yeni tanıştım.pasta saklama kabını aldım..abii denemek istediklerim de var.sevgiler canım...

pelin'ce dedi ki...

Benimde teyzem çok eskiden satıyordu,benimde çeyizim bu sayede hazırlandı.

Ben de tanıştığım tüm ürünlerinden çok memnun kaldım.Sürahi'lerini halen kullanıyorum...
Yeni ürünleride gerçekten çok güzel....

atesböcegi dedi ki...

kullandığım Tupper ürünlerini bu derece 'sağlıklı' olduğunu bilmiyordum. Sayende öğrenmiş oldum. Yıllardır edindiğim tecrübeler tam not verdiriyor. Çoğu kaplarım kullanılmaz hale geldi ama Tupperware gerçekten çok iyi eskimek bilmiyor, çok şık ve pratikler. Baya büyülenmişim övdüm durdum baksana. Kötü yanı hastalık ve bağımlılık yapıyor. Baksana sana ve Sibele bulaşmış bile. İyi günlerde kullanın tupperlerinizi canım

tarifsiz tarifler - ipek dedi ki...

tupperlarla bende yeni tanıştım ve çok memnunum. Hem sağlıklı hemişlevsel. Özellikle süt köpürtücüsü bir harika.

bety dedi ki...

arkadaşlar tupperware yeni duydum sizden ricam şuan internette araştırıyorum fakat hiç bir yerde satışını bulamadım bildiğiniz bir yer var ise yazarsanız sevnirim.

Sibel dedi ki...

Merhaba Bety;
Tupperware danışmanlar aracılığı ile satılıyor... Temin edebilmen için ya bir danışman bulman gerekiyor (Mesela biz :)) ya da üye olman... Sana ulaşabileceğimiz mail adresin ya da blog varsa yardımcı oluruz...

Adsız dedi ki...

merhaba, süt köpürtücüsü arıyorum, sizden alabilir miyim, fiyatı nedir? şimdiden teşekkürler Derya

Arzu dedi ki...

Derya'cım merhaba.
Bu ürün tupper'da köpük köpük isimiyle satılıyordu. Geçen kış kataloğunda vardı. Yaz kataloğundan kaldırdılar o yüzden elimizde yok malesef. Pek yardımcı olamadık ama görüşmek üzere Sevgiler...