22 Mayıs 2009 Cuma

NİYE BEN? DIYEN HERKES İÇİN.... (Alıntıdır)

Brenda yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir güncesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı. Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına. Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini takti, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı.
Bir süre tırmandıktan sonra, nefeslenebilecegi bir oyuk buldu.. Orada asılı dururken, gruptan yukarıda ipi tutan kisi dalgınlığa düşerek ipi gevşetiverdi. Aniden boşalan ip, hızla Branda'nın gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu. Lens çok küçüktü ve bulunması neredeyse imkansızdı. Lens yamacın ortasında bir yerlerde kalmıştı ve Brenda artık bulanık görüyordu. Ümitsizlik içinde Brenda, lensini bulması için Allah'a dua edebilirdi yalnızca. Ve içten içe düşünüp dua etmeye başladı.
"Allahım! Sen bu anda buradaki tüm dağları görürsün. Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildigin gibi, benim lensimin yerini de biliyorsun. Onu bulmama yardım et." Patikalardan yürüyerek aşağı indiler. Aşağı indiklerinde, tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler. İçlerinden biri'Aranızda lens kaybeden var mi?" diye bağırdı.
Brenda'nın sonradan ögrendigine göre, lensi bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavasça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lenskızların dikkatini çekmisti. Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl bulduklarını babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek, karıncanın üzerindeki baloncuğa bunları yazacaktı:'Allahım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum. Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar agır. Ama istedigin sadece bunu taşımamsa, senin için taşıyacağım...
''BU YÜKÜ NİYE TAŞIYORUM' demeyin.....

7 yorum:

Prima Rima dedi ki...

Not defterime kaydettim,çok etkileyici idi...

fiko-yağız mutfakta dedi ki...

iyi haftalar canım çok güzel vede etkileyici bir yazı teşekkürler sevgilerimle

GAMZELİ ANNE dedi ki...

çok güzel bi paylaşım:) iyi şeyleri kabul ediyoruz da kötü şeyleri niye istemiyoruz ki...herşey bizim için :))

GAMZELİ ANNE dedi ki...

bu çok güzel paylaşımını izninle blogumda bahsettim ve arkdaşları senin bloguna yönlendirdim bence çok kişi okumalı canım:)

Pembe Tatlar dedi ki...

Kesinlikle çok etkileyici.....

şirinem dedi ki...

harika bir yazı bu güzel paylaşım için çok teşekkürler

yasenin dedi ki...

ÇOK GÜZEL ELLERİNE SAĞLIK